O NAS

Tutaj możesz poznać nas nieco bliżej. Sprawdź, skąd pomysł na rejs, czym na co dzień się zajmujemy i jak w zasadzie ze sobą wytrzymujemy.

menu

O NAS

Tutaj możesz poznać nas nieco bliżej. Sprawdź, skąd pomysł na rejs, czym na co dzień się zajmujemy i jak w zasadzie ze sobą wytrzymujemy.

menu

O NAS

Tutaj możesz poznać nas nieco bliżej. Sprawdź, skąd pomysł na rejs, czym na co dzień się zajmujemy i jak w zasadzie ze sobą wytrzymujemy.

ATENA Sails

Projekt powołaliśmy do życia w 2021 roku, ponieważ w naszych głowach narodził się pomysł, by życie zawodowe na stałe połączyć z ogromną pasją do jachtów i morza.

Wszystko rozpoczęliśmy od organizacji kilku wyjazdów wśród znajomych, wspólnie spędzając wakacje lub dłuższe weekendy. W miarę upływu czasu zdecydowaliśmy, że chcemy stopniowo powiększać skalę działalności, więc rejsów było coraz więcej.

Jeżeli to czytacie, to znak, że już niedługo ATENA Sails wyruszy w Rejs Ku Marzeniom!

W przyszłości planujemy realizować naszą misję i jednoczyć młodych ludzi zafascynowanych żeglarstwem, szkolić chętnych do rozwoju umiejętności oraz doskonalić swoje własne skille.

Daniel Krzyżański

Daniel

Krzyżański

Żegluję od kiedy pamiętam. Przygodę z żeglarstwem rozpocząłem jako dziecko, pływając na najmniejszych jachtach klasy Optymist. Jako chłopiec ścigałem się w regatach do lat 14, konsekwentnie rozwijając moją pasję pływając na różnych akwenach.

Przez lata zdobywałem doświadczenie i umiejętności, które z czasem uzupełniłem o szkolenie
zwieńczone uzyskaniem pierwszego patentu żeglarskiego. Po jego zdobyciu rozpocząłem moją przygodę z rejsami morskimi. W wieku 18 lat zdobyłem patent jachtowego sternika morskiego, od tamtej pory regularnie prowadzę
i organizuję rejsy.

W 2021 roku z Mikołajem, moim wieloletnim przyjacielem, zdecydowaliśmy się powołać do życia ATENA Sails,
aby dzielić się naszą pasją i szerzyć żeglarstwo wśród młodzieży i dorosłych.

POZNAJ MNIE LEPIEJ

UPRAWNIENIA

Chyba to sobie wymarzyłem, myślę, że każdy młody człowiek marzy o zrobieniu czegoś niemożliwego. Ja jako żeglarz zawsze marzyłem, aby popłynąć dookoła świata, poznać te wszystkie miejsca, zobaczyć czym różnią się od siebie te wszystkie morza i oceany.

Za największe wyzwanie uważam pokonanie tych najdłuższych dystansów oceanicznych. Mierzyłem się już z wieloma dłuższymi trasami, ale to będzie mój rekord.

Jestem odpowiedzialny za montaż materiałów video, na których staramy się skrupulatnie przedstawiać etapy naszych przygotowań, aby inspirować innych. Znaczną większość jednak robimy wspólnie.

Uważam, że na jachcie przydaje się zarówno siła jak i wiedza i to na tym chcę się skupić. Innymi słowy planuję utrzymywać świetną formę fizyczną, czytać książki z innych wypraw oraz doszkalać się z zakresu żeglarstwa.

Na pewno wytrwałość i konsekwencja będą niezastąpione podczas długich, często monotonnych przelotów oceanicznych.

Najciekawszy wydaje mi się nasz pierwszy przelot przez Atlantyk. Myślę, że o takim skoku na inny kontynent marzy niejeden żeglarz.

Zdecydowanie chcę zobaczyć Australie. Rafy koralowe i kangury brzmią dla mnie fantastycznie.

Przede wszystkim z Mikołajem robimy razem najróżniejsze rzeczy od gimnazjum. Teraz licząc przeżyłem z nim połowę życia, od nauki do egzaminów szkolnych, przez założenie firmy, aż po ten rejs. Myślę, że po prostu mogę mu zaufać i nie muszę po nim niczego sprawdzać.

Mikołaj Nowak

Nowak

Mikołaj

Przygodę z żeglarstwem rozpocząłem w czasach gimnazjalnych, gdy pierwszy raz pojechałem na rejs
do Chorwacji z Danielem i jego wujkiem.

Pasja do pływania i poznawania kolejnych zakątków Świata rozwijała się szybko. Wciągnęła mnie tak mocno, że po kilku latach zacząłem regularnie żeglować po wodach Atlantyku oraz innych zagranicznych akwenach.

Gdy tylko zdobyłem pierwsze 200 godzin stażowych, od razu zabrałem się za zdobywanie kolejnych uprawnień.
Poza pływaniem, mocno interesuję się meteorologią oraz konstrukcjami sławnych żaglowców.

POZNAJ MNIE LEPIEJ

UPRAWNIENIA

Przede wszystkim kocham wyzwania, a rejs jachtem dookoła świata to niewątpliwie przełomowy sprawdzian dla moich umiejętności, konsekwencji oraz samozaparcia. Od zawsze uwielbiam podróżować, odkrywanie świata jest fascynujące i w mojej opinii bardzo rozwija nasze podejście do życia. Podczas Rejsu Ku Marzeniom odwiedzimy zakamarki Ziemi, o których zobaczeniu nawet nie śniłem.

W mojej opinii najcięższa będzie kilkunastomiesięczna rozłąka z bliskimi oraz odpowiednie przygotowanie jachtu do autonomicznej żeglugi w każdych warunkach. Na środku oceanu wszystkie drobne naprawy będziemy musieli przeprowadzić samodzielnie.

Odpowiadam za korespondencję z partnerami oraz oprawę graficzną materiałów reklamowych. Na jachcie zawsze pracujemy we dwóch.

Chyba nauczę się czytać po kilka książek nonstop, by na oceanie nie umrzeć z nudów :D. Codziennie czytam blogi i historie żeglarzy, którzy już podobnych czynów dokonali, by w kryzysowej sytuacji, być gotowym na wszystko.

Myślę, że szczególnie przydatna będzie praca na różnych systemach pogodowych. Pamiętajmy, że 3 tygodnie na oceanie to bardzo często nieprzerwane szachy z pogodą.

Najciekawszy wydaje mi się odcinek tuż za Kanałem Panamskim. Głównie dlatego, że nigdy nie odwiedziłem Oceanu Spokojnego, ciekawi mnie zestawienie tamtejszej żeglugi z Atlantykiem.

Nie mogę doczekać się rajskich archipelagów na Pacyfiku. Galapagos, Polinezja Francuska czy Fidżi to miejsca, które znam wyłącznie z programów przyrodniczych. Liczę na sesje snorkellingu oraz podziwianie tamtejszej fauny i flory.

Od zawsze wszystko robimy razem i to on zaraził mnie żeglarstwem. Ufam mu, bo wiem, że zawsze decyduje w oparciu o możliwie szczegółową analizę sytuacji, nigdy nie bagatelizuje pogody oraz ma ten sam cel, co ja.

Patronaty Honorowe

Naszą wyprawę wspierają

Patroni medialni

pl_PLPolish