menu

Strona główna / blog

Poznajcie „Rejs Ku Marzeniom” – projekt naszego życia, czyli nasz pierwszy rejs dookoła świata.

Mikołaj Nowak

15 lutego, 2024

2 min

Kiedy narodził się pomysł na Rejs Dookoła Świata?

Cofnijmy się w czasie do momentu końca liceum… Wtedy pierwszy raz pomyśleliśmy, że naprawdę chcielibyśmy popłynąć dookoła świata. Pff, kto by nie chciał? Każdy żeglarz z pewnością o tym marzy, ale my od razu zaczęliśmy myśleć o tym, jak te marzenia urzeczywistnić. Szybki rachunek, potrzeba nam jachtu, czasu i pieniędzy! Odpowiedź jest prosta – „na ten moment sprawa nierealna.”

3 lata później!

Wiosna 2022, to właśnie wtedy zaczęliśmy realne działania związane z planowaną przez nas wyprawą. Zaczęliśmy snuć plany, co będzie potrzebne na jachcie, jaki w zasadzie jacht powinniśmy (i na jaki nas stać ;)) kupić, jaką trasą popłynąć i przede wszystkim, jak ciekawie podzielić się naszą inicjatywą z innymi? W tamtym momencie wyglądało to oczywiście jak rozmowy dwóch młodych marzycieli, które z zewnątrz nie mogły wydawać się nikomu realne, mimo to jednak, w naszych głowach te myśli zdecydowanie kierowały się w stronę ich urzeczywistnienia. 

Jachtu zaczęliśmy szukać na samym początku roku 2023, początkowo oglądaliśmy jedną łódkę w Polsce, jednak przeraziliśmy się ilością prac, jakie trzeba byłoby przeprowadzić, by zebrać ją do kupy, a co dopiero mowa o modyfikacjach… Później nasze poszukiwania skierowaliśmy w stronę Skandynawii, wiadomo – atrakcyjne ceny, zadbane jednostki, stosunkowo blisko, żeby takich jachtem przepłynąć. Znaleźliśmy tam interesujące nas 2 jednostki: Najad 33 oraz Jeanneau Attalia 32, niestety zarówno z właścicielem jednej jak i drugiej nie udało nam się dogadać.

Gdy byliśmy na prawdę zrezygnowani i zaczęliśmy myśleć, że kupno jachtu będzie dla nas naprawdę ciężkie, szczęśliwie pojawił się Marek, który swój jacht planował sprzedać. Jak to się mówi: „raz, dwa, trzy, sprzedane!” – tak właśnie staliśmy się posiadaczami s/y „Water Lily”.

31 stycznia 2024

Właśnie tego dnia odsłoniliśmy karty przed Wami, pokazując cały plan, który opracowaliśmy podczas minionych miesięcy. Emocje towarzyszyły nam w tym dniu ogromne, ale Wasz odzew, liczne słowa wsparcia, życzenia wytrwałości i powodzenia bardzo nam pomogły uwierzyć, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Jaka jest myśl przewodnia rejsu?

Naszym rejsem chcemy promować szeroko rozumiane spełnianie marzeń. Dla nas jest to wokółziemska wyprawa, ale innych osób, być może naszych odbiorców, może to być lot balonem, skok ze spadochronem, kurs gotowania w Paryżu czy wiele, wiele innych. Pokażmy światu, że nie trzeba kierować się utartymi, bezpiecznymi ścieżkami. Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie na starość mogli wygodnie usiąść w fotelu i zastanowić się, jak cudne cele i marzenia spełnili w trakcie swojego życia, a nie w tej chwili siedzieli smutni z myślami o tym, co mogli, ale czego nie zrobili.

Poczytaj też

Sprawdźcie, jakie szkolenia odbywamy w ramach merytorycznych przygotowań do naszego wokółziemskiego rejsu.
Czas najwyższy zrobić tu porządek, instalacja elektryczna to jeden z najważniejszych elementów jachtu podczas dalekiego rejsu. Sprawdź sam!
W żeglarskim świecie zwyczajów nie brakuje. Wiele z nich może wydawać się niezrozumiałe dla zwykłego szczura lądowego. Koniecznie sprawdź zasady marynarzy!
pl_PLPolish